THE MARC JACOBS

Historia Marca Jacobsa

W 1986 roku Jacobs zaprojektował swoją pierwszą kolekcję z etykietą Marc Jacobs. Jesienią 1993 roku Jacobs Duffy Designs Inc. uruchomił własną firmę licencjonującą i projektującą: Marc Jacobs International Company, L.P. Jacobs i Duffy dołączyli do Louis Vuitton w 1997 roku, Jacobs jako dyrektor artystyczny i Duffy jako dyrektor Studio. Otworzyli także pierwszy darmowy sklep Marc Jacobs na Mercer Street w nowojorskiej dzielnicy Soho. Kolejno, Jacobs przedstawił linię drugorzędną, Marc by Marc Jacobs, z pokazem na wiosnę 2001 roku.

W styczniu 2010 r. Jacobs został nominowany przez francuskiego ministra kultury do orderu Chevalier des Arts et des Lettre, na cześć jego znaczącego wkładu w sztukę, zaś w maju tego samego roku otrzymał nagrodę CFDA dla Womenswear Designer of the Year.

The Marc Jacobs uosabia śmiałą estetykę Nowego Jorku, synonimem jego imiennika. Zinterpretowana na potrzeby rynku młodzieżowego kolekcja oferuje łatwe w noszeniu dodatki oraz style „mini-me”. Plamy koloru, zabawna grafika i użytkowe detale nadają każdemu projektowi nutę miejskiej postawy.

DNA THE MARC JACOBS:

* Nawiązuje do energii Nowego Jorku

* Ekspresyjna, zabawna i zadziorna moda

* Przedstawia kontrastowe idee

* Indywidualność inspirowana couture

Zapraszamy do zapoznania się z kolekcją The Marc Jacobs w naszej agencji.